Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Origiho nepoznali ani spoluhráči, gény zdedil po otcovi foto : SITA/AP

Origiho nepoznali ani spoluhráči, gény zdedil po otcovi

Belgický žolík Divock Origi je synom bývalého kenského reprezentanta Mika Origiho

RIO DE JANEIRO 23. júna (SITA, AP) - Ešte pred mesiacom belgickí futbaloví reprezentanti ani nechyrovali, kto je Divock Origi. Po nedeľňajšom zápase majstrovstiev sveta v Brazílii s Ruskom ho vynášali do nebies. Devätnásťročný útočník vykúpil Belgicko z bezgólovej agónie a v 88. minúte strelil "osemfinálový" gól. Stal sa najmladším kanonierom šampionátu, prekonal v tomto smere 20-ročného Holanďana Depaya.

"Keď prišiel na zraz, vôbec som ho nepoznal, ale teraz už viem, kto to je," priznal vyčnievajúci belgický stredopoliar Marouane Fellaini.

Divock Origi pôsobí vo francúzskom Lille, strelecké gény zdedil po otcovi Mikovi, ktorý reprezentoval Keňu. "Vždy som veril, že to môžem dotiahnuť ďaleko, ale vo futbale si človek nikdy nie je istý. Všetko beží tak rýchlo," povedal hrdina nedeľňajšieho súboja na Maracane. "Dať gól na tomto výnimočnom štadióne, to je niečo špeciálne. Som šťastný, že znamenal postup do ďalšej fázy. Veľmi šťastný," rozplýval sa mladík, ktorý nahradil v belgickom kádri zraneného Christiana Bentekeho. "Mesiac - dva pred šampionátom som tušil, že by to mohlo vyjsť. Tušil, ale nebol som si istý," poznamenal Origi.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom