Menu

WebJET Cloud - wjc-new1
Argentínčanov vítali doma ako hrdinov foto : SITA/AP

Argentínčanov vítali doma ako hrdinov

Prezidentka Argentíny sa priznala, že nevidela ani jeden zápas futbalových MS

BUENOS AIRES 15. júla (SITA) - V Argentíne už vyprchalo sklamanie z nedeľňajšej prehry futbalovej reprezentácie vo finále majstrovstiev sveta v Riu de Janeiro s Nemeckom 0:1 po predĺžení a hráčov pri pondelkovom návrate do vlasti vítali ako hrdinov. Na letisku pozdravila mužstvo prezidentka Cristina Fernándezová de Kirchnerová, v Buenos Aires tisícky fanúšikov lemovali cestu do sídla futbalovej asociácie. Argentínčania oslavovali strieborný tím.

"Vyhrať môže len jeden, ale aj vy ste pre nás víťazi. Ukázali ste nadšenie, odvahu a obetavosť. Vrátili ste nám hodnoty, o ktorých si Argentínčania mysleli, že sú už stratené," povedala pred hráčmi prezidenta Fernándezová de Kirchnerová, ktorá sa priznala, že nevidela ani jeden zápas a odmietla aj pozvanie na finále v Riu de Janeiro.
Najväčšia hviezda mužstva Lionel Messi bol aj po prílete sklamaný. "Chcem sa ospravedlniť mojej krajine. Gól Maria Götzeho nás skutočne zlomil. V mojom srdci je veľký smútok z finálovej prehry," uviedol Messi, ktorý by Zlatú loptu pre najlepšieho hráča šampionátu vymenil za titul majstra sveta. Argentína čaká na futbalové zlato od roku 1986, vo finále bola predtým naposledy v roku 1990. Informácie zverejnil Daily Mail.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom