Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Barcelona nie je nič pre Neymara, tvrdí Dunga foto : SITA/AP

Barcelona nie je nič pre Neymara, tvrdí Dunga

Kapitán majstrov sveta z roku 1994: "Prirodzené je mu držanie lopty a priame ohrozovanie obrany súpera, nie futbal na jeden dotyk, aký hrá Barcelona"

SAO PAULO 3. júla (SITA) - FC Barcelona nie je klub pre brazílsku futbalovú kométu Neymara. Štýl katalánskeho mužstva 22-ročnému útočníkovi vôbec nesedí, tvrdí podľa goal.com bývalý kapitán aj tréner brazílskej reprezentácie Dunga. Na XX. svetovom šampionáte vraj Neymar žiari vďaka tomu, že má od Luiza Felipeho Scolariho viac voľnosti na ihrisku.

"Neymar je pre Brazíliu extrémne dôležitý hráč. Hrá sústredene a dobre, vytvára príležitosti, ale dostáva sa aj k zakončeniu, dáva góly. V tom vidím rozdiel. Barcelonský Neymar je iný ako brazílsky. Prirodzené je mu držanie lopty a priame ohrozovanie obrany súpera, nie futbal na jeden dotyk, aký hrá Barcelona," povedal pre Marcu niekdajší defenzívny stredopoliar a kapitán majstrov sveta z roku 1994.

Ešte na MS 2010 viedol Brazílčanov on, jeho zverenci prehrali vo štvrťfinále s Holanďanmi. Teraz "kanárikov" v rovnakej fáze turnaja čakajú Kolumbijčania. "Brazília víťazí a už je vo štvrťfinále, čo je najdôležitejšie. Pravda, jej výkony kolíšu, stále sme nevideli Brazíliu takú, akú ju poznáme. Ale čím dlhšie zostane tím v hre, tým viac priestoru na zlepšovanie dostane," dodal 50-ročný Carlos Caetano Bledorn Verri známy pod futbalovým menom Dunga.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom