Menu

Niceday.sk
Belgicko šetrilo hráčov, Ázijčania nepreskočili múr foto : SITA/AP

Belgicko šetrilo hráčov, Ázijčania nepreskočili múr

Kórejčania zvýraznili mizériu ázijských zástupcov na MS 2014

SAO PAULO 27. júna (SITA) - Sedem zmien v porovnaní s víťazným zápasom proti Rusku (1:0) na futbalových majstrovstvách sveta v Brazílii spravil vo štvrtok tréner Belgicka Marc Wilmots, ale "červení diabli" sa v Sao Paule beztak tešili z rovnakého úspechu nad Kórejskou republikou, hoci celý druhý polčas hrali bez vylúčeného Stevena Defoura. S plným počtom deviatich bodov sa stali víťazmi základnej H-skupiny.
"Šampionát sa hrá vo veľkom teple, takže musíte byť prezieraví. Hráčov som chránil, šetril som tých, o ktorých som si myslel, že to potrebujú. Teraz sú už všetci znova na rovnakej úrovni," povedal 45-ročný kouč, ktorý je už myšlienkami na Američanoch, osemfinálových súperoch Belgičanov na MS. "V každom zápase sa snúbi taktika s fyzickou odolnosťou. Dôležitý je však vždy výsledok po záverečnom hvizde bez ohľadu na štýl hry. Neprišli sme sem hľadieť na iné tímy, sme tu, aby sme víťazili. Zvyšok je len literatúra," doplnil Wilmots.
Semifinalisti domáceho šampionátu 2002 Kórejčania vybojovali teraz v konkurencii Belgičanov, Rusov a Alžírčanov jediný bod a obsadili poslednú priečku v skupine. Ich postavenie iba zvýraznilo mizériu ázijských zástupcov na turnaji, spomedzi ktorých sa so šampionátom rozlúčili po prvých troch zápasoch aj Austrálčania (hrajú v ázijskej kvalifikácii, pozn.), Japonci a Iránci. "Myslím si, že všetky tieto tímy vyžmýkali v Brazílii zo seba maximum, ale na preskočenie je tento múr pre nás proste privysoký. Moji zverenci robili čo mohli, ale boli to moje nedostatky, ktoré sa podpísali pod tento náš výsledok," priznal tréner Hong Mjung-po, o ktorého osude na lavičke Kórejčanov sa rozhodne čoskoro.


rk;pp

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom