Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Cannavaro kritizuje Van Gaala za striedanie brankárov foto : SITA/AP

Cannavaro kritizuje Van Gaala za striedanie brankárov

Kým celý svet chváli Van Gaala, Cannavarovi sa jeho krok nepozdáva

RIO DE JANEIRO 7. júla (SITA) - Kým takmer celý futbalový svet chváli nečakaný taktický ťah trénera Holandska Louisa van Gaala nasadiť na penaltový rozstrel vo štvrťfinále majstrovstiev sveta proti Kostarike do bránky namiesto Jaspera Cillessena jeho náhradníka Tima Krula, kapitánovi majstrov sveta 2006 Fabiovi Cannavarovi sa to nepozdáva. Podľa niekdajšieho skvelého talianskeho obrancu prejavil kouč neúctu voči tímovej jednotke. "Viem, že teraz sa každý pre toto striedanie klania Van Gaalovi akoby bol kúzelníkom. Mne sa to však nepozdáva, ak mám byť úprimný, nepáči sa mi to. Je to neúcta voči brankárovi,“ povedal pre Globo Esporte Cannavaro.

O plánovanom striedaní vedel len Krul a tréneri, ktorí nechceli rozhodiť Cillessena. Holandskú jednotku striedanie prekvapilo, ale rešpektoval ho. Cillessen by mal nastúpiť aj na stredajšie semifinále proti Argentíne, ale Cannavaro si myslí, že teraz nebude brankár na tom psychicky najlepšie. "Predstavte si, že idete chytať ďalší zápas a neviete, či máte stopercentnú dôveru trénera,“ dodal pre Globo Esporte Cannavaro.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom