Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Duel Brazílie s Čile prekonal na Twitteri aj Super Bowl foto : SITA/AP

Duel Brazílie s Čile prekonal na Twitteri aj Super Bowl

V čase, keď Brazília rozhodla o svojom postupe do štvrťfinále MS, sa objavilo na sociálnej sieti Twitter rekordných 389-tisíc "tweetov"

RIO DE JANEIRO 29. júna (SITA, AP) - Nervy brazílskych futbalových fanúšikov dostali poriadne zabrať počas sobotňajšieho osemifinálového vystúpenia zverencov Luiza Felipeho Scolariho na domácich majstrovstvách sveta proti Čile. Prejavilo sa to rekordným počtom príspevkov na Twitteri. V minúte, keď sa v piatej sérii rozstrelu z pokutových kopov po Jarovom napálení lopty do žrde rozhodlo o postupe "kanárikov" do štvrťfinále, objavilo sa na spomenutej sociálnej sieti takmer 389-tisíc "tweetov". Pre zaujímavosť, tohtoročný zápas Super Bowl medzi Seattle Seahawks a Denver Broncos dosiahol vo vrcholnej fáze 382-tisíc príspevkov na Twitteri. V stretnutí medzi Brazíliou a Čile sa celkovo objavilo na Twitteri 16,4 milióna príspevkov, zatiaľ žiaden iný zápas na ktoromkoľvek svetovom šampionáte vo futbale nemal v tomto smere väčšiu aktivitu fanúšikov.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom