Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
FIFA musí zaradiť do zápasov prestávky na občerstvenie foto : SITA/AP

FIFA musí zaradiť do zápasov prestávky na občerstvenie

Brazílsky súd nariadil Medzinárodnej futbalovej federácii povinné prestávky na občerstvenie hráčov počas zápasu

TERESOPOLIS 21. júna (SITA, AP) - Súd v piatok nariadil Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) zavedenie povinných prestávok na občerstvenie počas zápasov na svetovom šampionáte v Brazílii. Čas na krátku pauza na doplnenie tekutín nadíde približne po polhodine hry oboch polčasov. Doteraz boli prestávky povinné pri teplotách 32 stupňoch Celzia, pričom sa brali do úvahy aj čas zápasu, oblačnosť, vietor, vlhkosť a lokalita. FIFA potvrdila, že nijaký duel doterajších MS sa nehral pri teplote vyššej ako 28 stupňov.

"Myslím si, že prinútiť FIFA vykonávať jej vlastné normy nie je rozhodnutie, ktoré by ohrozilo šampionát," povedal sudca Rogerio Neiva Pinheiro. Súd rozhodol, že FIFA bude zodpovedná za kontrolu teploty počas zápasov použitím certifikovaných zariadení.

Nešportová podmienky sa to týkajú najmä "džungle" v meste Manaus, kde sa očakávala výrazná vlhkosť. Tá ovplyvnila výkony hráčov v zápase Taliansko - Anglicko (2:1) minulý týždeň, keď sa jeho aktéri aj fanúšikovia sťažovali na neprimerané podmienky.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom