Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Halilhodžiča vytočili otázky o ramadáne foto : SITA/AP

Halilhodžiča vytočili otázky o ramadáne

Tréner Alžírska: "Hovorme o futbale, nie o ramadáne, lebo sa zdvihnem a odídem"

PORTO ALEGRE 30. júna (SITA, AP) - Alžírski futbaloví reprezentanti sa môžu slobodne rozhodnúť, či budú počas pondelňajšieho osemfinále majstrovstiev sveta s Nemeckom dodržiavať tradície spojené s islamským pôstnym sviatkom ramadán. Tréner Vahid Halilhodžič v tom nevidí moment, ktorý by mohol rozdeliť jeho tím. Keby si mali moslimovia v alžírskych dresoch ctiť vierouku, nemali by od východu do západu slnka prijímať potravu ani tekutiny. Výnimky sa povoľujú v prípade cestovania či namáhavej fyzickej práce. Ortodoxní moslimovia k malej radosti trénerov slúžia ramadán aj na tréningoch či súťažných podujatiach.

Valilhodžičovi otázky na túto tému lezú hore krkom, na nedeľňajšej tlačovej konferencii povedal, že ihneď odíde, ak ešte nejaké padnú. Vraj je to len zámienka kritikov, ako stupňovať nenávisť voči nemu a jeho rodine. "Už je to skutočne nechutné," povedal 61-ročný Bosniak a vierovyznaním takisto moslim. Odmietol tvrdenia, že svojim zverencom zakázal dodržiavať sviatok. "Je to súkromná záležitosť hráčov, nech robia, čo uznajú za vhodné. Keď sa ma na to pýtate, prejavujete nedostatok úcty a morálky. Chcem, aby sa to skončilo. Zastavte to. Hovorme o futbale, nie o ramadáne, lebo sa zdvihnem a odídem," zahrozil Halilhodžič.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom