Menu

Niceday.sk
Holanďania ďakujú za postup aj prestávkam na občerstvenie foto : SITA/AP

Holanďania ďakujú za postup aj prestávkam na občerstvenie

Holandský tréner Louis van Gaal využil prestávky na občerstvenie na zmenu taktiky

FORTALEZA 30. júna (SITA) - Holanďania môžu ďakovať za postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta cez Mexiko (2:1) aj Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA), ktorá povolila prestávky na občerstvenie počas zápasu v prípade veľkého tepla. Hlavný rozhodca Pedro Proenca prerušil v nedeľu vo Fortaleze súboj hneď dvakrát a tréner Louis van Gaal pauzy využil aj na udeľovanie taktických pokynov a menších zmien v systéme hry.

"Počas prvej pauzy sme zmenili rozostavenie 4-3-3, vďaka ktorému sme si vytvorili množstvo šancí. Potom počas druhej sme prešli k záložnému plánu B. Keď ste chytrí, viete prestávky na občerstvenie využiť aj vo svoj prospech. Je to šikovný spôsob na zmenu herného systému. Až do konca sme verili, že ten zápas otočíme," povedal po stretnutí tréner Holandska Louis van Gaal.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.