WebJET Cloud - wjc-new2
Honduras sa vyhol prekonaniu rekordu, Ekvádor sa teší foto : SITA/AP

Honduras sa vyhol prekonaniu rekordu, Ekvádor sa teší

Honduras strelil gól na MS po 510 minútach

CURITIBA 21. júna (SITA) - Futbalisti Hondurasu sa síce vyhli prekonaniu negatívneho rekordu majstrovstiev sveta v počte minút bez streleného gólu, ale po prehre 1:2 v piatkovom zápase E-skupiny v Curitibe s Ekvádorom sa ich nádeje na postup do osemfinále dostali do roviny teórií. Nepotešil ich Enner Valencia, ktorý sa presadil dvakrát a rozhodol o výhre svojho tímu.

V Arene da Baixada v Curitibe otvoril skóre duelu v 31. min Carlo Costly. Ukončil tak 510-minútové čakanie Hondurasu na gól na majstrovstvách sveta. Naposledy sa hráči tejto krajiny presadili 21. júna 1982 v zápase proti Severnému Írsku na MS v Španielsku (1:1). Odvtedy v piatich vystúpeniach na šampionátoch nenašli lopte cestu do bránky. Hondurasanom chýbalo len sedem minút k prekonaniu negatívneho rekordu, ktorý držia Bolívijčania s 517 minútami. Cez 500 minút nestrelili gól ani Alžírčania (506), ktorí dlhé čakanie ukončili tiež v Brazílii 2014.

"Bol to vyrovnaný a bojovný zápas. Bolo náročné vyrovnať sa s nervozitou, lebo išlo skutočne o veľa. Stále máme možnosť postúpiť, budeme o ňu bojovať do poslednej chvíle. Myslím, že naša hra sa v porovnaní so zápasom s Francúzskom zlepšila, ale ešte stále to nestačí," povedal po zápase tréner Hondurasu Luis Fernando Suárez. Stredoamerická krajina ešte na záverečných turnajoch MS nevyhrala ani jeden zápas.

Ekvádor sa môže v Brazílii spoliehať na streleckú produktivitu Ennera Valenciu, ktorý najskôr v 34. min vyrovnal na 1:1 a potom v druhom polčase v 65. min rozhodol o výhre svojho tímu 2:1. Keďže sa Valencia presadil aj v prvom zápase so Švajčiarskom, stal sa ďalším trojgólovým strelcom súčasného šampionátu. Momentálne o zlatú kopačku bojuje s Karimom Benzemom, Thomasom Müllerom, Robinom van Persiem a Arjenom Robbenom. Výhra posúva Ekvádor bližšie k bránam osemfinále. Na záver E-skupiny ho však čaká náročná prekážka v podobe rozbehnutého Francúzska. Teoreticky môže Ekvádorčanom stačiť na postup aj prehra či bod. Veľa bude záležať aj od výsledku súboja Švajčiarsko - Honduras. "Sú to pre nás emotívne chvíle. Celý Ekvádor je pyšný na tento tím. Proti skvelému súperovi sme hrali veľmi dobre, ukázali sme charakter. V porovnaní s prvým vystúpením na turnaji sme sa zlepšili. Tri body nám veľmi pomôžu a s Francúzskom nás čaká veľký zápas," uviedol tréner Ekvádoru Reinaldo Rueda.

Pikantériou piatkového súboja v Curitibe bolo, že tréneri oboch tímov boli Kolumbijčania a v minulosti sedeli na opačnej lavičke. V súčasnosti kouč Ekvádoru Rueda viedol na MS 2010 Honduras, Luis Fernando Suárez bol zasa koučom juhoamerického tímu na MS 2006.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.