WebJET Cloud - wjc-new1
Japonci i Gréci bez výhry, no s nádejou na postup foto : SITA/AP

Japonci i Gréci bez výhry, no s nádejou na postup

Po štvrtkovom zápase C-skupny Japonsko - Grécko 0:0 na MS v Brazílii

NATAL 20. júna (SITA, AP) - Bezgólová remíza Japoncov s Grékmi vo štvrtkovom zápase C-skupiny na majstrovstvách sveta v Brazílii ani jednému z mužstiev výrazne nezvýšila šance na postup do osemfinále, obom tímom však zachovala reálnu nádej na prienik medzi elitnú šestnástku turnaja. Po dueli sa mohli tešiť priebežní lídri "céčka" Kolumbijčania, ktorým nerozhodný výsledok spečatil postup do osemfinále.

V úvodnej štyridsaťpäťminútovke boli na štadióne Arena das Dunas aktívnejší Japonci, najväčšie príležitosti na skórovanie nevyužili Juja Osako a Keisuke Honda. Sedem minút pred koncom úvodného polčasu prišli Gréci o kapitána Kostasa Katsouranisa, ktorý po faule na Makota Hasebeho inkasoval od rozhodcu Joela Aguilara druhú žltú a následne červenú kartu. "Moji zverenci podali skvelý výkon. Po vylúčení kapitána vzorne bojovali. Ak by Katsouranis nemusel predčasne opustiť ihrisko, možno by sme tento zápas aj vyhrali," vyhlásil po zápase portugalský kouč Grécka Fernando Santos, ktorého doplnil stopér Sokratis Papastathopoulos: ""Stratiť hráča v prvom polčase bol pre nás veľmi zlý štart do zápasu."

Po zmene strán mohol v 68. min rozhodnúť Jošito Okubo, ale v sľubnej pozícii zlyhal a o tri minúty neskôr ho na radosť Grékov napodobnil nepresným zakončením obranca nemeckého Schalke 04 Gelsenkirchen Acuto Učida. Oslabení zverenci portugalského trénera Fernanda Santosa skúšali šťastie najmä po štandardných situáciách, ale hlavičky Gekasa a Samarasa si nenašli cestu do siete. Gréci vo svojom ôsmom vystúpení na MS prvý raz neinkasovali. "Sme sklamaní, dúfal som, že dnes vyhráme. Mali sme niekoľko príležitostí, ale nedokázali sme ich premeniť. Očakával som však, že si vypracujeme viac šancí na skórovanie," citoval talianskeho kormidelníka Japonska Alberta Zaccheroniho portál tuttomercatoweb.com. "Útočili sme od začiatku duelu, žiaľ, nepresadili sme sa. V poslednom zápase budeme opäť bojovať o víťazstvo," dodal Zaccheroni.

Súboj v Natale bol reprízou duelu Japonska s Gréckom na Pohári konfederácií FIFA v roku 2005. Zaujímavosťou je, že vtedajší zápas vo Frankfurte sa odohral presne deväť rokov pred vzájomným stretnutím oboch tímov na brazílskom šampionáte - 19. júna. Japonci v Nemecku zvíťazili 1:0 gólom Masašiho Ogura, ani jedno z mužstiev však v konkurencii Mexičanov a Brazílčanov nepostúpilo zo základnej B-skupiny.

Na čele tabuľkového poradia C-skupiny sú so šiestimi bodmi Kolumbijčania, ktorí vo štvrtok zdolali hráčov Pobrežia Slonoviny 2:1 a nebudú chýbať medzi najlepšou šestnástkou turnaja. Na druhom mieste sú Afričania s troma bodmi, Japonci a Gréci majú na svojom konte jeden bod. V záverečných dueloch si zmerajú sily Kolumbia s Japonskom a Pobrežie Slonoviny s Gréckom. "Máme bod a aj nádej. Ak bude pri nás stáť šťastie, budeme mať na konte štyri body po víťazstve v nasledujúcom stretnutí nad Pobrežím Slonoviny. Ak Boh rozhodne, že nás eliminuje výsledok súboja Kolumbie s Japonskom, bude to tak," uzavrel 26-ročný obranca Papastathopoulos.

Tabuľka C-skupiny:
1. Kolumbia 2 2 0 0 5:1 6 - istý postup do osemfinále
2. Pobr. Slonoviny 2 1 0 1 3:3 3
3. Japonsko 2 0 1 1 1:2 1
4. Grécko 2 0 1 1 0:3 1

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.