Koniec brazílskeho sna, Nemci v siedmom nebi - ohlasy foto : SITA/AP

Koniec brazílskeho sna, Nemci v siedmom nebi - ohlasy

Ohlasy médií na semifinále majstrovstiev sveta vo futbale Brazília - Nemecko (1:7)

BERLÍN 9. júla (SITA) - Ohlasy médií na semifinále majstrovstiev sveta vo futbale Brazília - Nemecko (1:7):

Bild (Nem.): "Najlepší nemecký zápas všetkých čias? A teraz sem s Holandskom!"

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Nem.): "Nemecko ponížilo Brazíliu, ktorá plače."

Berliner Zeitung (Nem.): "V semifinále, ktoré vojde do histórie, sa Miroslav Klose postaral o nový rekord MS."

Süddeutsche Zeitung (Nem.): "Pokorili sme ´Selecao´ 7:1 a cestujeme do Ria na naše ôsme finále."

SportBild (Nem.): "Šialených 7:1! Nemecký tím vo svojom asi najbláznivejšom zápase v histórii šampionátov bleskovo knokautoval Brazílčanov. Demontoval ich za 29 minút."

Lance (Braz.): "Najväčšia hanba histórie. Európanov odmenili diváci potleskom, sen o finále na Maracane sa rozplynul."

Folha de Sao Paulo (Braz.): "Najväčšia brazílska prehra všetkých čias a najhorší výsledok hostiteľa majstrovstiev sveta."

O Globo (Braz.): "Nemecký masaker. Sen o šiestom titule sa skončil obrovským ponížením."

Gazeta Esportiva (Braz.): "Nemci deklasovali Brazíliu bez Neymara a strhli domácim masku. Klose navyše prekonal Ronalda."

Olé (Arg.): "Povedzte, bolo to naozaj sedem? Nemecko dalo Brazílii futbalovú lekciu."

La Nación (Arg.): "Najtemnejšia kapitola v histórii brazílskeho futbalu."

AS (Šp.): "Nemecko dosiahlo finále, Brazília utrpela zdrvujúcu prehru. Výnimočný zápas pre Kroosa a Khediru."

El País (Šp.): "Po semifinálovom výprasku na domácej pôde vyzerá neúspech Brazílie vo finále s Uruguajom v roku 1950 ako milý žart. Scolariho tím bol neverný lopte."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Historické poníženie Brazílčanov. Selecao bez Neymara a Thiaga Silvu odišlo z trávnika s debaklom."

The Telegraph (Angl.): "Nemecko zničilo Brazíliu, šokovalo hostiteľa. Brazílčania museli mať pocit, akoby prežúvali rozbité sklo."

The Guardian (Angl.): "Od 42. minúty museli Brazílčania pretrpieť ešte 48 minút mučenia."

Daily Star (Angl.): "Brazílsky sen sa rozbil, Nemci v siedmom nebi. Koniec sveta."

USA Today (USA): "Ó, môj Bože! Nemci zbombardovali Brazíliu 7:1."

New York Times (USA): "Nikto nemohol tušiť, že slzy potečú už pred polčasovou prestávkou."

iDnes.cz (ČR): "Nemci v boji o finále znemožnili domáci tím, Klose odstrihol aj Ronalda."

Videá zo zápasu