Krul balansoval na hrane fair play, spravil by to znova foto : SITA/AP

Krul balansoval na hrane fair play, spravil by to znova

Holandský náhradný brankár kostarickým aktérom penaltového rozstrelu zvestoval, že vie, kam sa chystajú kopnúť loptu

RIO DE JANEIRO 7. júla (SITA, AP) - Holandský hrdina penaltového rozstrelu vo štvrťfinále futbalových majstrovstiev sveta s Kostarikou Tim Krul nevidí nič zlé na tom, že znervózňoval hráčov súpera pred ich pokusmi. Náhradný holandský gólman každému kostarickému exekútorovi sebavedomo zvestoval, že vie, kam bude lopta smerovať, čím sa dostal na hranu futbalového fair play. Krul vystihol smer všetkých piatich striel, dve vytlačil mimo priestoru brány a katapultoval svoj tím do semifinále proti Argentíne.

"Nemyslím si, že som spravil niečo zlé. Nekričal som na nich, nebolo v tom nič agresívne, nič bláznivé. Iba som im povedal, že viem, kam to kopnú," povedal kmeňový hráč Newcastlu United, ktorého poslal trénerský stratég Louis van Gaal medzi žrde v závere predĺženia namiesto Jaspera Cillessena. Ak vraj dostane šancu aj v stredajšom semifinále proti Argentíne, môžu sa Lionel Messi a spol. pripraviť na jeho provokácie. "Usilujem sa votrieť do hlavy protihráča a funguje to. Robím všetko, čo je v mojej moci, aby som uspel."

Krul tvrdí, že o Van Gaalovom ťahu vedel vopred, nebol prekvapený ako Cillessen. "Pred zápasom mi hlavný kouč a tréner brankárov oznámili, že ak budú mať možnosť striedať, mohli by ma využiť v rozstrele. Pochopiteľne, že som celý zápas prežíval inak ako všetci ostatní. Som naozaj rád, že mi tréner dôveroval vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. Na to môžem byť hrdý. Nehľadajte v tom žiadnu žiarlivosť, ale rád by som hral. Nepoznám nič lepšie ako reprezentovať svoju krajinu. Ale jednotkou je teraz Jasper," vyhlásil Krul a ešte raz sa vrátil k svojmu striedaniu. Zmena na brankárskom poste vraj vyvolala na kostarickej lavičke poriadny zmätok. "Keď som sa začal rozcvičovať, všetci pozerali, čo sa to deje. Pohľad ich trénera stál za všetky drobné," dodal Krul.