Milla kritizuje Finkeho aj funkcionárov v Kamerune foto : SITA/AP

Milla kritizuje Finkeho aj funkcionárov v Kamerune

Kamerunská legenda Roger Milla: "Problém je v zlom manažovaní futbalu."

YAOUNDÉ 24. júna (SITA) - Kamerunská legenda Roger Milla volá po prestavbe v reprezentačnom tíme, ale aj celom futbalovom hnutí v tejto africkej krajiny. Vystúpenie kamerunskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Brazílii Milla označil za blamáž, keďže zverenci Volkera Finkeho v troch zápasoch A-skupiny nezískali ani bod, strelili jediný gól a rozlúčili sa skóre 1:9. Šesťdesiatdvaročný Milla odporučil o štyri roky staršiemu Finkemu, aby sa vzdal funkcie, lebo nezvládol svoju úlohu pri tíme na vrchole sezóny.
"Kvalitní hráči nám nechýbajú. Problém je v niečom inom. Konkrétne v zlom manažovaní futbalu v našej krajine. Na zväze sedia ľudia, ktorí myslia len na peniaze a svoje funkcie. Už dve desaťročia Kamerun nevyhral žiadne medzinárodné podujatie. Kedysi obávaných "neskrotných levov" už dnes nikto neberie vážne,“ cituje Millu server NZZ.
Milla sa v roku 1990 ako 38-ročný veterán podieľal štyrmi gólmi na historickom postupe Kamerunu ako prvej africkej krajiny do štvrťfinále majstrovstiev sveta. O štyri roky neskôr sa vo veku 42 rokov stal najstarším strelcom gólu v histórii svetových šampionátov vo futbale. "Boli časy, keď sme zdolali Argentínu napriek dvom červeným kartám. Boli sme mužstvo bojovníkov a patriotizmus bol hnacou silou tímu,“ doplnil nostalgicky Milla.

ds;fr