Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Neymar chce nastúpiť vo finále, lekári sú proti foto : SITA/AP

Neymar chce nastúpiť vo finále, lekári sú proti

Neymar najbližším prezradil, že by nechcel chýbať vo finále, ak tam Brazília postúpi

RIO DE JANEIRO 7. júla (SITA) - Brazílčan Neymar chce hrať vo finále majstrovstiev sveta napriek zraneniu. Rodine a priateľom už údajne povedal, že ak by jeho spoluhráči vyhrali semifinále šampionátu nad Nemeckom, v nedeľu 13. júla by sa chcel objaviť na štadióne Maracana v  Riu de Janeiro v zápasovej zostave. Podľa lekárov je to však nemožné a  jeho snahy budú vetovať. Optimizmus v brazílskej verejnosti krotí aj vedenie reprezentácie, podľa ktorého hviezdny krídelník bude mimo do  konca turnaja.

Hráč FC Barcelona utrpel zlomeninu tretieho bedrového stavca v piatkovom štvrťfinále vo Fortaleze v súboji proti výberu Kolumbie (2:1). Podľa lekára brazílskej reprezentácie Josého Luiza Runca by sa teraz mal liečiť tri až šesť týždňov. "Zranenie síce nie je vážne, ale uzdravenie nie je záležitosťou dní," uviedol Runca. O Neymarovom želaní, ktoré prezradil najbližším, informoval denník Folha de Sao Paulo. "Neymar povedal, že už cíti menšiu bolesť a z toho dôvodu by mohol byť do týždňa v poriadku. Lekársky štáb síce uviedol, že zranenie nie je vážne, ale neexistuje spôsob uzdravenia v tomto období," napísal denník.

Neymar už medzičasom opustil tréningovú základňu Brazílčanov v Teresópolise severne od Ria de Janeiro a v súčasnosti sa zotavuje doma v kruhu rodiny v Santose. "Nebudeme nechávať brazílsky národ v ilúzii. Ak by hral, ohrozilo by to jeho kariéru," doplnil Runca.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom