Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Nie sme titi-taka Taliban, vyhlásil tréner Španielov pred MS foto : SITA/AP

Nie sme titi-taka Taliban, vyhlásil tréner Španielov pred MS

CURITIBA 10. júna (WEBNOVINY) - Holanďania s nepriepustnou defenzívou, Španieli s vycibrenou titi-takou - piatkový súboj v B-skupine futbalových majstrovstiev sveta v brazílskom Salvadore môže ponúknuť rovnaké divadlo ako finálové johannesburské zo šampionátu v Juhoafrickej republike.

Pred štyrmi rokmi sa z prvého titulu radovali Španieli po víťazstve 1:0. Rozhodujúci gól strelil Andrés Iniesta v 11. minúte druhého predĺženia. "Bude to kľúčový zápas, pretože je prvý. Od neho sa odrazíme. Ak zvíťazíme, spravíme veľký krok dopredu," uvedomuje si váhu duelu stredopoliar úradujúcich šampiónov David Silva.

Španieli sa bránia tvrdeniam, že sa ortodoxne držia barcelonskej stratégie založenej na častom držaní lopty. Tréner Vicente del Bosque dokonca v  pondelok vyhlásil, že jeho tím nie je žiaden "titi-taka Taliban". Taktiku vraj vie prispôsobiť situácii.

Španieli sa pripravujú na holandskú defenzívu. Pracujú na krátkych prihrávkach v tesnom priestore. Pred štyrmi rokmi hlavný rozhodca finále Howard Webb vytiahol 13-krát žltú kartu, obranca Holandska John Heitinga predĺženie nedohral. Mariáš by sa vraj nemal opakovať. "Na to tam budú rozhodcovia. My sa sústredíme na našu hru," prehodil na túto tému španielsky obranca Raúl Albiol.

Zdroj:

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom