Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Pápež František si nepozrie finále s Benediktom foto : SITA/AP

Pápež František si nepozrie finále s Benediktom

Finále MS postaví proti sebe krajiny, z ktorých pochádzajú súčasný a bývalý pápež

VATIKÁN 10. júla (SITA, AP) - Nemecko-argentínske finále futbalových majstrovstiev sveta v Brazílii nepostaví proti sebe bývalú a súčasnú hlavu katolíckej cirkvi. Podľa hovorcu Vatikánu nie je pravdepodobné, že by Argentínčan František sledoval nedeľňajší zápas spolu s Nemcom Benediktom XVI. Neskorý začiatok stretnutia nie je v súlade s denným programom pápeža, uviedol reverend Federico Lombardi a s úsmevom dodal, že František aj tak nie je náruživým športovým fanúšikom. Opak je pravdou, ešte ako kardinál Jorge Mario Bergoglio sa pápež netajil priazňou k argentínskemu futbalového klubu San Lorenzo de Almagro.

Zástupca svätého Petra dal slovo, že počas majstrovstiev sveta nebude u najvyššej inštancie intervenovať v prospech reprezentácie svojej vlasti. Sľúbil, že sa nebude modliť za zverencov Alejandra Sabellu.

Emeritný pápež Benedikt XVI. je známy svojím intelektuálnym zameraním. "Obaja si želajú, aby vyhral lepší tím, nedržia palce žiadnej strane," dodal hovorca.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom