Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Pékerman neprehral deväť zápasov v rade, vyrovnal rekord foto : SITA/AP

Pékerman neprehral deväť zápasov v rade, vyrovnal rekord

Pridal sa tak k legendárnemu kormidelníkovi Vittoriovi Pozzovi, ktorý doviedol Taliansko v rokoch 1934 a 1938 k dvom titulom majstra sveta

KOLUMBIA 29. júna (SITA) - Tréner futbalovej reprezentácie Kolumbie José Pékerman neprehral v riadnom hracom čase už deväť zápasov v rade na majstrovstvách sveta vo futbale. Vyrovnal tak rekordný zápis legendárneho kormidelníka Vittoria Pozza, ktorý doviedol Taliansko v rokoch 1934 a 1938 k dvom titulom majstra sveta.

Šesťdesiatštyriročný bývalý stredopoliar začal túto skvelú sériu piatimi zápasmi na svetovom šampionáte v Nemecku v roku 2006, kde viedol jeho rodnú Argentínu. "Albicelestes" vtedy podľahli nemeckým reprezentantom vo štvrťfinále na Olympijskom štadióne v Berlíne až v jedenástkovom rozstrele. Ďalšie štyri stretnutia si pripísal na tohtoročných MS v Brazílii, keď doviedol Kolumbiu medzi osem najlepších tímov na turnaji. Zhodou okolností jeho tím znovu vyzve v boji o semifinále hostiteľov šampionátu - tentoraz domácich Brazílčanov.

Duel sa odohrá v piatok 4. júla o 22.00 h SELČ vo Fortaleze.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom