Robben svojrázne pochválil Van Gaala foto : SITA/AP

Robben svojrázne pochválil Van Gaala

Arjen Robben prekvapil novinárov opisom Van Gaala, ktorému to nepovedala ani manželka

SAO PAULO 24. júna (SITA) - Holandský futbalista Arjen Robben svojráznym spôsobom ocenil cit trénera Luisa van Gaala pre striedania. Kouč poslal v pondelkovom zápase o prvenstvo v B-skupine proti Čile (2:0) v druhom polčase na ihrisko Leroya Fera a Memphisa Depaya, ktorí presnými zásahmi zariadili víťazstvo.

"Možno má Louis zlatého pinďúra," prekvapil novinárov pri komentovaní striedaní Arjen Robben. Hviezda Bayernu Mníchov sa stala mužom zápasu a ocenenie si preberala len v trenírkach. Keď sa zverencove slová dostali počas rozhovoru v televíznom štúdiu k Louisovi van Gaalovi, ten zareagoval pobavene: "Mám ho zlatý? Netuším. Moja manželka Truus mi o tom nikdy nepovedala."

Holandský kouč potom hovoril už vážnejšie o striedaniach: "Neboli zlaté, bolo to skôr o šťastí. Viem o kvalitách Fera i Depaya, tak som ich poslal na ihrisko." Holanďania sa na turnaji prezentujú priamočiarymi akciami, súperov nenechávajú hrať a okamžite vyrážajú do rýchlych protiútokov. Holanďania vyhrali bez straty bodu B-skupinu. "Atmosféra v tíme je fantastická, hráči sú v dobrej forme," pochvaľoval si Van Gaal.
Informácie zverejnili The Sporting News, Onze11.nl a HLN.be.