Niceday.sk
Robben vyradil Morena možno až do konca roka foto : SITA/AP

Robben vyradil Morena možno až do konca roka

Héctor Moreno sa podrobil operácii zlomenej holennej kosti ľavej nohy

GUADALAJARA 4. júla (SITA) - Zranenie mexického futbalistu Héctora Morena je napokon vážnejšie, ako sa predpokladalo, a obranca Espaňolu Barcelona môže pauzovať až do konca roka. Po kolízii s Holanďanom Arjenom Robbenom v závere prvého polčasu osemfinálového súboja majstrovstiev sveta v Brazílii má Mexičan zlomenú holennú kosť, musel absolvovať operáciu a bude pauzovať štyri až šesť mesiacov. Morenovi operoval ľavú nohu Rafael Ortega. "Všetko išlo podľa plánov a veríme, že sa čoskoro vráti do riadneho tréningového procesu," vyhlásil po zákroku v Guadalajare Ortega.

Dvadsaťšesťročný obranca hráva v Espanyole Barcelona. V druhom polčase súboja Mexika s Holandskom ho na ihrisku nahradil Diego Reyes. Rehabilitovať by mal v Guadalajare alebo Culiacane, tento postup však musí schváliť ešte Espanyol. Mexičania neudržali v zápase vedenie 1:0 a po dvoch góloch Holanďanov v závere súboja sa museli s turnajom rozlúčiť. Informácie zverejnil web Herald Tribune.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.