Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Ronaldo trestal za uhryznutie aj svoje deti foto : SITA/AP

Ronaldo trestal za uhryznutie aj svoje deti

Najlepší je podľa neho Neymar, Messi ešte neukázal, čo v ňom je

RIO DE JANEIRO 27. júna (SITA, AP) - Uhryznutie Luisa Suáreza do pleca Giorgia Chielliniho je machuľou na majstrovstvách sveta "nádherných prekvapení", tvrdí stále jeden z dvoch najlepších strelcov v histórii futbalových šampionátov Ronaldo. "Hráči musia niesť zodpovednosť za to, čo robia na ihrisku. Tí, čo nerešpektujú pravidlá, si zaslúžia trest," komentoval Brazílčan rozhodnutie disciplinárnej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Suárez má dištanc na štyri mesiace a deväť súťažných zápasov, Uruguajčanom bude chýbať minimálne v sobotňajšom osemfinále proti Kolumbii.
Ronaldo si nepamätá, že by niekedy uhryzol súpera. "Ale viem, že to bolí. Moje deti ma zvykli hrýzť, tiež som ich trestal. V mojom dome je za trest temná izba s veľkým zlým vlkom, vo svete dospelých považujem štyri mesiace bez futbalu za adekvátne," povedal dvojnásobný majster sveta.

Za najlepšieho hráča turnaja považuje Neymara, Lionel Messi sa podľa neho bude zlepšovať, spávať mu nedáva Kostarika. Vo finále očakáva súboj domácej Brazílie s Argentínou. "Obaja sú výnimoční," povedal Ronaldo na adresu spoluhráčov z FC Barcelona Neymara s Messim. "Neymar je podľa môjho názoru najlepší hráč šampionátu, Messi je meradlom futbalových kvalít, ale nemám pocit, že by bol celkom v pohode. Stále sme od neho nevideli, čoho všetkého je schopný." Ronaldo sa pri hodnotení doterajšieho priebehu šampionátu zastavil aj pri výkonoch Kostariky: "Neverím, že pôjdu ďaleko, ale aj tak som si istý, že sú spokojní s tým, čo už dosiahli."

Čilského osemfinálového súpera Brazílie sa veľmi neobáva. Potešilo by ho finále s Argentínou. "To by bola nádhera. Keď prehráme, človeče, na to nechcem ani pomyslieť. Snáď Argentína zakopne už skôr a nebudeme sa musieť strachovať," dodal Ronaldo.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom