Menu

WebJET Cloud - wjc-new1
Scolari spraví zmenu, predpovedá Ronaldo foto : SITA/AP

Scolari spraví zmenu, predpovedá Ronaldo

Ronaldo: "Z prvých štyroch zápasov Brazílie som bol sklamaný"

RIO DE JANEIRO 4. júla (SITA, AP) - Dvojnásobný majster sveta Ronaldo nepochybuje o tom, že Luis Felipe Scolari niečo zmení na hernom prejave brazílskej futbalovej reprezentácie v piatkovom štvrťfinále svetového šampionátu proti Kolumbii. "Stále čakáme na kvalitný výkon od Brazílie. Nehráme dobre. Z prvých štyroch zápasov som bol sklamaný. Myslím si, že Scolari niečo zmení, aj keď neviem, čo by to mohlo byť," vyhlásil najlepší strelec v histórii svetových šampionátov.

V súvislosti s brazílskou základnou zostavou sa najviac špekuluje o pozíciách pravého obrancu Daniho Alvesa a útočníka Freda. Pre žlté karty nemôže nastúpiť defenzívny stredopoliar Luiz Gustavo.
Najväčšia kritika sa sype na hlavy útočníkov Freda a Joa, ktorí z ôsmich gólov Brazílie na turnaji strelili iba jeden. "Nehrajú dobre. Poradil by som im, aby veľa behali a častejšie sa pokúšali o koncovku. Ale hráč s deviatkou na drese to nikdy nemá ľahké, najmä keď má v tíme Neymara," povedal Ronaldo, ktorý sa vie vžiť do kože mladého lídra ostro sledovaného brazílskeho tímu. Mal iba 21 rokov, keď sa na neho na MS 1998 vo Francúzsku celá krajina spoliehala, zatiaľ čo mladého útočníka trápila záhadná choroba. Napriek tomu si myslí, že Neymar dokáže naplniť očakávania národa. "Je ako dieťa, rozmýšľa iba o tom, ako hrať futbal čo najlepšie, ako strieľať góly. Zachováva si pokoj, je uvoľnený," dodal 37-ročný Brazílčan.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom