Menu

Niceday.sk
Španieli napodobnili Talianov, Francúzov i Brazílčanov foto : SITA/AP

Španieli napodobnili Talianov, Francúzov i Brazílčanov

Španieli dostali na MS 2014 viac gólov ako na troch posledných veľkých turnajoch (MS 2010, ME 2008 a 2012) dokopy

RIO DE JANEIRO 19. júna (SITA) - Futbalisti Španielska ako úradujúci svetoví šampióni spred štyroch rokov v JAR sa musia na tohtoročných MS v Brazílii "zbaliť" už po dvoch vystúpeniach v základnej skupine. Tím z Pyrenejského polostrova je piatym držiteľom trofeje, ktorý na nasledujúcom svetovom šampionáte ukončil svoje účinkovanie už v skupine. Španieli pred tretím vystúpením na turnaji nemajú po prehrách s Holandskom (1:5) a Čile (0:2) šancu postúpiť do osemfinále.

Obhajca titulu takto vybuchol na troch z ostatných štyroch šampionátov. Jedine Brazília v Nemecku 2006 dokázala ako úradujúci majster prejsť skupinovými bojmi. Francúzi v roku 2002 i Taliani vďaka Slovensku v roku 2010 stroskotali už v skupine. Taliansku sa podobné zlyhanie prihodilo aj v roku 1950, keď na šampionáte hralo ako obhajca titulu z roku 1938. V roku 1966 takto zakopla zasa Brazília.

Vypadnutie Španielska už v skupine by pred záverečným turnajom predpovedal asi málokto, je to však realita. Mužstvo, ktoré dokázalo triumfovať na troch ostatných najvýznamnejších podujatiach (okrem spomenutých MS 2010 vystúpilo na najvyšší stupienok dvakrát na ME /2008, 2012/), sú prvým obhajcom prvenstva s dvoma prehrami za sebou na úvod šampionátu. V úvodných dvoch súbojoch inkasovali Španieli sedem gólov, čo je o jeden zásah viac ako na predchádzajúcich troch veľkých turnajoch dokopy. Naposledy zverenci Vicenteho del Bosqua prehrali dvakrát po sebe v roku 2006, keď v kvalifikácii ME neuspeli v Severnom Írsku a Švédsku. 

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom