Menu

WebJET Cloud - wjc-new2
Taliani skončili v skupine dvakrát v rade i pred 48 rokmi foto : SITA/AP

Taliani skončili v skupine dvakrát v rade i pred 48 rokmi

Talianskej futbalovej reprezentácii sa rozlúčka už po skupinovej fáze na dvoch majstrovstvách sveta za sebou "podarila" aj pred 48 rokmi, bolo tak na šampionátoch v Čile 1962 a Anglicku 1966

NATAL 24. júna (SITA) - Rovnako ako pred štyrmi rokmi v Juhoafrickej republike sa futbalisti Talianska aj na terajšom svetovom šampionáte v Brazílii porúčali už po účinkovaní v základnej skupine. Utorková tesná prehra 0:1 s Uruguajom v dueli D-skupiny na štadióne v Natale znamenala pre "azúrových" opäť predčasný odchod domov zo záverečného turnaja. Talianskej futbalovej reprezentácii sa rozlúčka už po skupinovej fáze na dvoch majstrovstvách sveta v rade "podarila" aj pred 48 rokmi. Informuje o tom ruský portál Championat.

Hráči Talianska chýbali vo vyraďovacích bojoch na svetovom šampionáte v roku 1962 v Čile i o štyri roky neskôr na MS 1966 v Anglicku. Zaujímavé je, že na nasledujúcich majstrovstvách sveta v roku 1970 v Mexiku sa "squadra" prebojovala až do finále, v ktorom podľahla favorizovanej Brazílii na čele s Pelém vysoko 1:4.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom