Van Gaal ako prvý v histórii využil všetkých 23 hráčov foto : SITA/AP

Van Gaal ako prvý v histórii využil všetkých 23 hráčov

Louis van Gaal poslal v závere súboja o bronz na trávnik aj tretieho brankára Michela Vorma

BRASÍLIA 13. júla (SITA) - Tréner holandskej futbalovej reprezentácie Louis van Gaal sa stal prvým v histórii svetových šampionátov, ktorý využil na jednom turnaji všetkých 23 nominovaných hráčov. V sobotu poslal v závere duelu o 3. miesto s Brazíliou (3:0) na trávnik aj tretieho brankára Michela Vorma, ktorý v tretej minúte nadstaveného času vystriedal jednotku Jaspera Cillessena.

Van Gaal sa stal jednou z najväčších osobností turnaja. Pred šampionátom podceňovaný holandský výber dokráčal až k bronzovým medailám, v mužstve vládla výborná atmosféra. "Je neskutočné, že som napokon využil priamo na ihrisku všetkých 23 nominovaných hráčov. Moji zverenci chceli, aby bol Vorm už v základnej zostave. Odmietol som to, lebo som chcel poslať na ihrisko najlepšiu jedenástku. Povedal som im, že to urobím za stavu 2:0. Napokon prišla táto chvíľa a som rád, že bol na trávniku aj Michel," povedal podľa goal.com Louis Van Gaal pre holandskú televíziu NOS.