Menu

Niceday.sk
Yobo má stovku na dosah, prioritou postup foto : SITA/AP

Yobo má stovku na dosah, prioritou postup

Joseph Yobo môže v stredu absolvovať svoj jubilejný 100. zápas za reprezentáciu Nigérie

PORTO ALEGRE 24. júna (SITA, AP) - Joseph Yobo bude prvým nigérijským futbalistom so 100 reprezentačnými štartmi. Môže sa tak stať už v stredu, keď dostane dôveru proti Argentíne v rozhodujúcom zápase o postup zo základnej F-skupiny na majstrovstvách sveta v Brazílii. Pre skúseného obrancu je však prioritou vybojovanie si miestenky do osemfinále a nie osobný rekord.

K míľniku, ktorý má na dosah, sa prostredníctvom oficiálneho stanoviska vyjadril nasledovne: "Je to dobrá správa, ale v mojej mysli je prvoradé víťazstvo tímu a v našom prípade kvalifikovanie sa do vyraďovacej časti šampionátu. Všetko ostatné bude bonus."

Nigéria potrebuje na istotu postupu bod proti Argentíne, ale medzi 16 najlepších tímov sa dostane aj vtedy, ak Irán nezdolá Bosnu a Hercegovinu v ďalšom stredajšom dueli F-skupiny.

Zdroj: SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené.
SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Komentáre

Vytvorte si webstránku zadarmo - WebJET Cloud InterWay - Vývoj aplikácií, integrácia systémov, IT riešenia a technológie Niceday.sk - Slnečné okuliare s online katalógom